چسب ها و ثابت سازها

1مجموع 7 محصول
چسب لایه پیوندی اپوکسی

چسب لایه پیوندی اپوکسی

چسب اپوکسی برای اتصال دائمی سازه ها و اتصال بتن ملات و چسباندن سنگ به سازه استفاده می شود.
چسب کاشی پودری

چسب کاشی پودری

بر پایه سیمان و به صورت پودر تولید می شود و پلیمر های در این پودر به کار رفته که مانع نفوذپذیری کاشی خواهد شد.
گروت اپوکسی سه جزئی

گروت اپوکسی سه جزئی

برای تحمل بار های فعال و بسیاری کاربرد های دیگر طراحی شده است به صورت روان و بدون حلال عرضه می گردد.
چسب خمیری بتن

چسب خمیری بتن

افزودنی کاشی است که برپایه لاتکس طراحی شده با سیمان پرتلند و ماسه مخلوط میشود و ملاتی وقاوم تولید می کند.
چسب کاشت آرماتور دوجزئی

چسب کاشت آرماتور دوجزئی

بصورت خمیر دوجزئی است و در برابر فشار و ضربه های مکانیکی بسیار مقاوم است.
خمیر کاشت آرماتور

خمیر کاشت آرماتور

یک نوع ترکیب 3 جزئی بدون حلال است که بر پایه بیسفنول و هاردنر پلی آمید و رزین اپوکسی است.
گروت سیمانی

گروت سیمانی

گروت سیمانی محصول آماده مصرف پودري است كه باافزودن آب تبديل به ملاتي بسيار روان وبدون جمع شدگي مي گردد.
1مجموع 7 محصول

از اولین اقدامات صورت گرفته در ساخت بنا و پیرامون بحث ساخت و ساز همیشه چسب و کلا هر ملاتی که باعث چسبندگی شود جز لاینفک این حیطه محسوب می شده و در حال حاضر نیز چسب یکی از پر اهمیت ترین مصالح ساختمان می باشد.

خانواده چسب ها در صنعت ساختمان دارای گستردگی و تنوع بسیار بالایی هستند، که در زیر چند نوع از آنها را به اختصار نام می بریم :

 • گروت سیمانی
 • گروت اپوکسی 3 جزئی
 • خمیر کاشت آرماتور 3 جزئی
 • چسب کاشت آرماتور 2 جزئی
 • چسب لایه پیوندی اپوکسی
 • چسب  خمیری
 • چسب  پودری
 • چسب لاتکس
 • چسب سنگ
 • چسب بتن مخصوص آببندی
 • پودر بند کشی
 • چسب بتن مقاومتی

 حال به معرفی یکی از پرکاربرد ترین چسب ها یعنی چسب بتن می پردازیم، که هم به صورت مجزا می توان از آن استفاده کرد و تولید ملات نمود و هم اینکه می توان از آن به عنوان یک افزودنی بتن استفاده کرد و مستقیما به طرح اختلاط اضافه کرد.

اضافه کردن چسب بتن به طرح اختلاط باعث بالا بردن چسبندگی مواد بتن به یکدیگر و همچنین اتصال بهتر بتن به سایر مواد سازه می شود و در عین حال باعث آب بندی بتن، تراکم بهتر اجزا بتن، مقاوم سازی بتن و افزایش زمان عمر بتن می شود.

از دیگر کاربردهای چسب بتن در مبحث ترمیم سازه می باشد که هم برای پوشش سطحی سازه مناسب است و هم در اتصال بتن جدید به بتن قدیمی می تواند موثر باشد. نکته دیگری که در باب استفاده از چسب بتن می توان گفت بهره بردن از آن در سازه هایی می باشد که ساخته شده اند ولی از دانش عمران امروزی در ساخت آنها استفاده نشده است مثلا در تعمیر سدها نیروگاه ها سازه های پتروشیمی و کانال هایی که قبلا ساخته شده اند ولی از دانش مصالح به روز برخوردار نیستند.

دومین چسب پرکاربردی که معرفی می کنیم چسب کاشی است که در دو نوع پودری و مایع تولید می شود. این چسب بهترین جایگزین ملات برای چسباندن کاشی و سرامیک به کف سازه یا دیواره های سازه می باشد که هم سرعت زمان اجرا را کم میکند و هم کار بسیار تمیز و یک دستی تحویل می دهد. از دیگر مزایای آن آببند کردن کاشی می باشد و در سازه هایی که با آب تماس دارند مثل سرویس های بهداشتی بسیار توصیه می شود.

سومین چسبی که معرفی می کنیم چسب اپوکسی می باشد که بر پایه رزین می باشد و مقاومت کشش، خمشی، برشی و حتی سایشی بسیار بالایی به سازه می دهد و اگر مقدار هزینه برای کارفرما مهم نباشد در کار ترمیم بسیار توصیه می شود، مخصوصا نقاط ترمیمی که در لبه های سازه قرار دارند و یا امکان برخورد جسم متحرک با سازه وجود داشته باشد. همچنین به خاطر قابلیت بالای این چسب، میتوان از آن به عنوان یک پوشش محافظ مطمئن در محیط اسیدی استفاده کرد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :